
Баскетбол вважається одним з найбільш захоплюючих і видовищних видів спорту. Але не варто забувати, що цей вид фізичної активності може не тільки дати можливість провести цікаво час, а й зміцнити здоров'я, як фізичне, так і психологічне. Детально про користь і шкоду баскетболу ми сьогодні і поговоримо.
Чому баскетбол?
Людям, які хочуть зміцнити своє здоров'я корисними тренуваннями слід звернути увагу на баскетбол. Сьогодні секція баскетболу є однією з найбільш захоплюючих і доступних для людей., Які бажають вести здоровий спосіб життя. Проста на перший погляд гра з м'ячем здатна надовго привернути увагу багатьох глядачів і самих спортсменів. Однак не менш важливим залишається питання: що корисного для здоров'я приносять ці заняття і чому баскетбол?Користь баскетболу:
- Баскетбол насичений різними маневрами, бігом і всілякими стрибками і кидками. Це дозволяє під час гри задіяти практично всі групи м'язів, що сприяє гармонійному зміцненню мускулатури.
- Баскетбол зміцнює вестибулярний апарат, покращує координацію рухів, розвиває спритність.
- Регулярні заняття цим динамічним видом спорту добре підвищують витривалість організму.
- Прекрасно впливають на імунну систему, зміцнюють захисні властивості організму.
- Тренують дихальний апарат людини, збільшує об'єм легенів.
- Сприятливо впливають на роботу серцево-судинної системи.
- Баскетбол зміцнює нервову систему.
- Корисна ця гра для очей. Переклад погляду з близьких предметів на далекі, стеження за м'ячем і гравцями зміцнює очні м'язи, розвиває периферійний зір.
- Баскетбол є хорошим помічником для підтримки стрункої фігури і боротьби із зайвою вагою.
- Дуже корисна ця гра для розвитку таких рис характеру як самодисципліна, зосередженість на поставлену мету, відповідальність, вміння нестандартно мислити, ініціативність, комунікабельність.
Баскетбол для дітей:
Баскетбол - дуже цікава і захоплююча гра, тому діти (особливо хлопчаки) із задоволенням в неї грають. Крім прекрасного впливу на фізичний розвиток дитини, ця гра допомагає виховати характер, вчить працювати в команді, швидко приймати рішення, шукати нестандартні рішення. Крім цього баскетбол дисциплінує, допомагає в соціалізації дитини, розвиває почуття відповідальності, підвищує самооцінку. Баскетболом як правило діти починають займатися в молодшому шкільному віці.Баскетбол для дорослих:
В нашій країні дорослі люди не часто грають в баскетбол, віддаючи перевагу футболу або волейболу . Не дивлячись на це, деякі вправи з цієї гри включають в лікувальну фізкультуру , оскільки вони позитивно впливають на організм, допомагаючи зміцнювати і зберігати здоров'я .
Протипоказання баскетболу:
Баскетбол може бути протипоказаний при захворюваннях органів дихання, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату та інших органів і систем організму. Тому при наявності хвороб, перед початком занять баскетболом, необхідно проконсультуватися з лікарем. Крім цього, баскетбол вважається травмонебезпечним видом спорту, тому новачкам необхідно приділити увагу початковій підготовці. Щоб мінімізувати ймовірність отримання травм, перед кожною грою необхідно розминатися, а також грати з людьми з приблизно однаковою фізичною підготовкою.
Прийоми і тактика:

Витривалість і організм:
Ефективні заняття баскетболом створюють сприятливі умови не тільки для розвитку фізичної сили спортсмена. Граючи з м'ячем, людина відмінно розвиває свою координацію в процесі рухової активності, а так само стає більш витривалим після тривалих тренувань дихального апарату під час різких напруг, кидків, стрибків, пробіжок і переміщень. Рухи в баскетболі змушують організм, під час гри працювати злагоджено, як годинник, тому сприятливому впливу піддаються органи внутрішньої секреції і травна система.
Нервова система:
Нервова система піддається певним навантаженням і розвитку за рахунок постійного контролю активності органів. Людина, що займається баскетболом, покращує своє периферичний зір, а це великий плюс, який має значний вплив на ефективність зорового сприйняття. Дослідження показали, що сьогодні регулярні заняття баскетболом збільшують в середньому на 40% чутливість зорового сприйняття світлових імпульсів. Все вище сказане показує, на скільки корисним стане баскетбол для дітей.
Серцево-судинна система:

Так само баскетбол допомагає організму в розвитку серцево-судинної системи, що відбувається завдяки нормованої фізичному навантаженні. серцебиття спортсменів під час матчу досягає від 180 до 230 ударів на хвилину, при цьому артеріальний тиск не перевищує 180-200 мм ртутного стовпа.
Дихальна система:

Завдяки підвищеній частоті дихальних рухів досягає 50 - 60 циклів за одну хвилину з об'ємом в межах 120-150 літрів під час гри в баскетбол, життєва ємність легенів згодом збільшується. Поступовий розвиток дихальних органів робить людину більш енергійним і витривалим, що благотворний впливає на здоров'я.
Спалюємо калорії - втрачаємо вагу:

Хороша форма - міцне здоров'я:

Форма та взуття:

Місце для занять:

Постійне зростання:
Сприятливий вплив на здоров'я гравця супроводжується розвитком стійкої психіки і вольового характеру спортсмена. Командна гра покращує ініціативність і комунікабельність особистості, розвиває тактику дій на шляху до мети, а динамічний процес змагання мотивує до пошуку креативних рішень у важких ситуаціях.
Немає коментарів:
Дописати коментар