Легка атлетика: історія розвитку
Легка атлетика – це дуже древній вид спорту, про що говорять чисельні археологічні знахідки. Самим раннім легкоатлетичним видом є біг. Зародився цей вид спорту в Стародавній Греції. Греки, до речі, всі фізичні вправи називали атлетикою, ділячи її на «важку» і «легку». До важкої атлетики вони відносили вправи, які розвивали силу, а до легкої ті, які розвивали витривалість і спритність. Перший олімпійський легкоатлетичний чемпіон – Короібос, який отримав даний титул в 776 році до н.е. До речі, цей рік і вважається датою народження легкої атлетики. Сучасна історія цього виду спорту починає своє обчислення з 1837 року, коли відбулися змагання з бігу на 2 км дистанції в місті Регбі. Пізніше в його програму включили біг на короткі дистанції, метання ваги, біг з перешкодами, стрибки в висоту і довжину з розбігу.
З метою популяризації легкої атлетики в 1865 році заснували Лондонський атлетичний клуб, а в 1865 році – Любительську атлетичну асоціацію. Бурхливий її розвиток пов’язаний з Олімпійськими іграми 1896, коли їй відвели найбільше місце. Правила: Переможцем вважається команда або спортсмен, що показали найкращі результаті в фінальних технічних дисциплінах або фінальних забігах. Кількість учасників визначається регламентом змагання, причому жінки і чоловіки беруть участь в різних стартах. Стадіони бувають відкритого і закритого типу, часто поєднані з футбольним полем. Відкритий стадіон складається з секторів для технічних дисциплін і 400 м доріжки, поділеної на 9 доріжок. Закритий стадіон складається з 200 м доріжки з 4-6 секторами.
Види легкої атлетики
Спортивна хода. Ноги спортсмена постійно контактують з землею. Дистанції бувають 10 000 м, 20 000 м, 30 000 м і 50 000 м. Біг. Він представлений такими видами – біг на довгі дистанції, біг на середні дистанції, спринт, естафета і бар’єрний біг. Стрибки. Діляться на горизонтальні (потрійний стрибок, стрибок в довжину) і вертикальні (стрибки з жердиною, стрибки у висоту). Метання. Спортсмени переміщують снаряд на максимальну відстань від себе. Види – метання ядра, кидок м’яча або гранати, метання диска, молота або спису. Багатоборства. Включає в себе змагання одного виду дисципліни або декількох видів спорту.
Немає коментарів:
Дописати коментар