Футбол - найпопулярніша гра в світі



Футбол це спорт, який викликає сильні емоції серед великого числа, як чоловіків, так і жінок, підлітків і навіть дітей, які часто люблячи посидіти перед телевізором, спостерігаючи, як професійні спортсмени борються за черговий трофей. Жінки по-різному реагують на цей вид спорту. Але і серед них є маса любительок шкіряного м'яча, які нарівні з чоловіками люблять відвідати стадіон, відпочити в спортивному барі за переглядом чергового бою мундіалю, або матчу ліги чемпіонів. Підвищення інтересу до футболу серед дам, як правило, з'являється під час проведення великих спортивних заходів, таких як чемпіонат Європи, або вже згадані чемпіонат світу або матчі за європейські кубки.

Загальні правила



 У матчі беруть участь лише дві   команди. Кількість гравців з кожної   сторони обмежується одинадцятьма   з урахуванням воротаря. Єдиним   снарядом вважається м'яч. Польові   гравці мають право контролювати і   бити по ньому тільки ногами, за   винятком викидання ауту. Правила   воротаря у футболі трохи   відрізняються. Голкіпери можуть   ловити м'яч руками, але утримувати   снаряд у повітрі заборонено більше 6 секунд. Основні правила футболу єдині для всіх асоціацій і турнірів, що проводяться під егідою ФІФА. Так, кількість замін не може бути більше трьох офіційних змаганнях. Є певні вимоги і до екіпірування футболістів. Вона не повинна становити небезпеку для самого гравця або суперника. Заборонені будь-які ювелірні вироби, шпильки, годинник і т. д. Обов'язковими елементами є сорочка, шорти, щитки, гетри та взуття. Рукавички тільки у голкіпера. Тривалість матчу-два тайми по 45 хвилин. При цьому суддя може додавати певну кількість часу за затримки ігри (заміни, травми і тощо). Між таймами повинен бути перерву до 15 хвилин.
Дотримання правил футболу контролюється тільки арбітром матчу і його помічниками за межами поля. Суддя визначає порушення, покарання за них, виявляє спірні моменти. Всі його рішення є остаточними.



Вимоги до поля

Покриття повинно бути у вигляді газону, або штучного або натурального. Поле має форму прямокутника. Ширина (лінія воріт) може бути від 64 до 75 м, довжина – від 100 до 115 м відповідно. Також правила гри у футбол описують і вимоги до розмітки. Поле повинно обмежуватися білими рівними лініями, які добре видно здалеку (8-12 см в ширину). Крім того, розмітка ділить газон на дві половини. Посередині чертится спеціальний круг з радіусом 915 м від центру поля. 
Площа воріт обмежується прямокутником з шириною 55 м від кожної стійки (штанги). Довжина воротарської зони – 183 м. Штрафна площа окреслюється аналогічно зі сторонами 165 і 403 м. Всередині зони відзначається 11-метрова точка, звідки будуть виконуватися пенальті. Самі ворота повинні бути заввишки 244 м, завширшки 732 м. По кутах поля закріплюються флагштоки з заокругленим кінцем. 

Порушення правил


У сучасному регламенті чітко прописані всі аспекти недисципліновану поведінку футболістів та тренерів. Штрафний удар призначається за підніжку, удар суперника, стрибок в ноги, агресивний поштовх, плювок, затримку противника або часу, навмисне торкання м'яча рукою. Подібне порушення в своєму штрафному майданчику карається 11-метровим (пенальті).
Окремим видом покарання є вільний удар. Він виконується за певні порушення в штрафній площі: небезпечну гру проти суперника, контроль м'яча воротарем більше 6 секунд, дотик руками снаряда голкіпером після пасу партнера по команді. Такий удар виконується з місця фолу. Сучасні правила гри в футбол чітко визначають дії суддів щодо дисциплінарних санкцій. Жовта картка (попередження) дається за неспортивну поведінку, ненормативну лексику, систематичні порушення, зняття екіпіровки, затягування часу матчу. Обов'язково повинен каратися грубий і тактичний фол. Гравець видаляється з поля за два попередження, агресивна поведінка, плювок в кого-небудь, перешкода польоту м'яча у ворота рукою, за фол, який призвів до пенальті, за образи і заборонені жести.
Футбол (від англ. Foot - ступня, ball - м'яч) - найпопулярніший командний вид спорту в світі, метою в якому є забити м'яч у ворота суперника більше число раз, ніж це зробить команда суперника у встановлений час. М'яч у ворота можна забивати ногами або будь-якими іншими частинами тіла (крім рук).
Історія виникнення і розвитку футболу (коротко) 
 Источник: http://ru.sport-wiki.org/vidy-sporta/futbol/
 Источник: http://ru.sport-wiki.org/vidy-sporta/futbol/
 Источник: http://ru.sport-wiki.org/vidy-sporta/futbol/
забороняється втручатися в гру (торкання м'яча, який йому передали або який торкнувся партнера по команді);забороняється заважати суперникзабороняється отримувати перевагу завдяки своїй позиції (торкання м'яча, який відскакує від стійки або поперечини воріт або від суперника)




 Источник: http://ru.sport-wiki.org/vidy-sporta/futbol/


Немає коментарів:

Дописати коментар